) Funkční stélky Formthotics | fyzioterapiepohoda.cz
Procedura

Funkční stélky Formthotics

Jsou vyrobeny novozélandskou firmou Foot Science International využívající unikátní design, materiál a výrobní proces k vytvoření efektivního nástroje řešení problémů pohybového aparátu. Jedná se o zdravotnický prostředek. Podpora klenby stabilizuje chodidlo v neutrální pozici. Poskytuje podélnou, boční a příčnou podporu v oblasti hlavičky metatarzů. Vytvořením hluboké jamky v oblasti paty, je zajištěno pohodlné trojdimenzionální ukotvení zadní části chodidla, které zároveň doprovází vysoká schopnost absorpce nárazů. To vše dohromady vede ke stabilizaci nohy na stélce a minimalizaci otřesů přenášených do paty. Vhodné pro funkční i strukturální vady nohou, bolesti v zádech, bolesti kyčelních a kolenních kloubů, valgózní postavení kotníků u dětí. Další vhodné aplikace jsou u nohy zatížené pravidelným sportem.

Pro koho je terapie vhodná

  • pro klienty s plochonožím a dalšími funkčními a strukturálními potížemi chodidla
  • pro pacienty s artrózou kyčelních a kolenních kloubů
  • pro prevenci vadného držení těla
FAQ

Časté otázky klientů

První návštěva zahrnuje důkladné posouzení vašich zdravotních potřeb a cílů fyzioterapie. Fyzioterapeut zhodnotí váš stav, diskutuje s vámi o příčinách obtíží a společně s vámi vypracuje individuální plán léčby.
Závisí to na pojišťovně a na konkrétních podmínkách. Některé služby fyzioterapie mohou být hrazeny zdravotními pojišťovnami, avšak v některých případech může být potřeba platit samostatně. Pro konkrétní informace nás doporučujeme kontaktovat.
Frekvence návštěv a délka léčby závisí na individuálních potřebách a stavu klienta. Fyzioterapeut vám doporučí optimální plán péče, který může zahrnovat pravidelné návštěvy s postupným snižováním frekvence v průběhu léčby.
Fyzioterapeut zahájí konzultací a důkladným posouzením vašich potřeb. Na základě této analýzy vytvoří individuální plán léčby, který zahrnuje cvičení, terapeutické postupy a cílené intervence. Čas, než začnete vidět výsledky, se liší podle povahy problému, vaší odhodlanosti a dodržování doporučení fyzioterapeuta.
Zdravotní pojišťovny
Pojišťovna Pojišťovna Pojišťovna Pojišťovna Pojišťovna Pojišťovna Pojišťovna